Brazil – Natural Arabica Cerrado NY2 Caramelo Doce

219 709  s DPH

Vášeň, úcta k zemi, špičkové a moderní technologie vedou k dokonalosti při pěstování a zpracování káv, která se typicky vyskytuje právě i u kávy Caramelo Doce. Káva se vyznačuje karamelovým aroma doplněno o chuť po mléčné čokoládě, jak ve vůni, tak v chuti. V této kávě nehledejte silnou aciditu (kyselost). U středního pražení je velmi nízká a spíš doplňuje chuť a tělo kávy jako takové.

Země: Brazílie
Oblast: Fazenda Paraiso
Nadmořská výška: 600 – 1 130 m.n.m.
Odrůda: Castillo

Sklizeň: 2022/2023
Cuppingové scóre: 84,5
Zpracování: Natural

Katalogové číslo: - Kategorie:

Popis

Brazílie je známá svou geografickou rozlehlostí. V centrální části Brazílie pokrývají náhorní plošiny Cerrado státy Goiás, Mato Grosso do Sul, Mato Grosso, Tocantins a Minas Gerais, což z ní dělá jednu z největších oblastí na produkci kávy na světě. Na západě Minas Gerais se několik farmářů začalo soustřeďovat na pěstování především výběrových káv a vytvořilo přidružený region Cerrado Mineiro. Dobře definovaná roční období: horká, mokrá léta a příjemně chladné, suché zimy, jsou typickými rysy této oblasti.

Fazenda Paraíso má 756 ha kávových plantáží s kapkovou závlahou a patří rodině Veloso, která byla průkopníkem v regionu Cerrado a vyrábí kávu od roku 1970. V současnosti se z rodiny stala obchodní skupina, která v této oblasti provozuje několik farem. Kávy z Brazílie jsou podrobně popsány: NY 2 znamená „New York 2“ a označuje maximální počet povolených vad podle metody počítání vad na burze v New Yorku. Je to kvalitativně nejvyšší třída.

Další informace

Hmotnost -
Balení kávy

1 000g, 250g

Pražení

světlé pražení, střední pražení

Mohlo by se Vám líbit…