Brazil – Yellow Bourbon

219 709  s DPH

Brazilské kávy patří mezi nejoblíbenější na světě. Jejich nezaměnitelná čokoládovo-oříšková chuť se často používá do směsí kávy, aby jí doplnila a zjemnila její chuť. Ale i u 100 % Arabiky si určitě pochutnáte. Celý spektrem pražení se táhle právě ona čokoládovější chuť s plným tělem, minimem kyselosti. V tmavším pražení potom vynikne spíše chuť a aroma po hořké čokoládě a pražených oříškách. Brazilské kávy doporučujeme jak na espresso, tak na alternativní přípravy kávy.

Země: Brazílie
Oblast: Minas Gerais, Cerrado, Sul de Minas, Sao Paolo, Mato Grosso, Espirito Santo, Paraná, Bahia
Nadmořská výška: 600 – 1 300 m.n.m.
Odrůda: Mundo Novo, Yellow Bourbon, Caturra, Catuai

Sklizeň: 2022/2023
Cuppingové scóre: 85
Zpracování: Natural

Katalogové číslo: - Kategorie:

Popis

Brazílie je známá svou geografickou rozlehlostí. Povodí Amazonky se rozkládá na více než tisíci kilometrech, zatímco zemi na východě obklopuje nekonečné pobřeží. V centrální části Brazílie pokrývají náhorní plošiny Cerrado státy Goiás, Mato Grosso do Sul, Mato Grosso, Tocantins a Minas Gerais, což z ní činí jednu z největších oblastí produkce kávy na světě.
Produkce kávy v Brazílii představuje asi jednu třetinu veškeré produkce kávy, což z ní dělá zdaleka největšího producenta na světě za posledních 150 let. Pěstuje se Arabica i Robusta (známá jako Conilon), přičemž dominuje Arabica s rostoucím podílem cca. 80 %.

Kávy z Brazílie jsou podrobně popsány: NY 2 znamená „New York 2“ a označuje maximální počet povolených vad podle metody počítání vad na burze v New Yorku. Je to kvalitativně nejvyšší třída. Označení  17/18 definuje velikost zrn. Jsou to jedny z největších mezi brazilskými třídami. Nejběžnější metodou zpracování v Brazílii, která se používá pro asi 90 % vyrobené Arabiky, je suchý proces, známý také jako nepraný nebo přírodní. Celá kávová třešeň je nejprve očištěna a poté umístěna na slunci, aby se usušila v tenkých vrstvách na terasách, nebo je sušena v sušičkách. Kávové plantáže v Brazílii často pokrývají obrovské plochy, potřebují stovky lidí, aby je spravovali a provozovali.

Další informace

Hmotnost -
Balení

250 g, 1 000 g

Pražení

světlé pražení, střední pražení, tmavší pražení

Mohlo by se Vám líbit…