Guatemala – washed Arabica SHB EP Las Amapolas

229 739  s DPH

Guatemala mám jako krajina co nabídnout. Jedna z věcí je unikátní káva. Náš výběr z Guatemaly v sobě nese vyváženou sladší chuť kávy, s dochutí po čokoládovém fondánu, makadanových oříškách a švestkách.

Země: Guatemala
Oblast: Huehuetenango
Nadmořská výška: 1 350 – 2 000 m.n.m.
Odrůda: Las Amapolas, Caturra, Typica, Bourbon, Catuaí

Sklizeň: 2022/2023
Cuppingové scóre: 84,5
Zpracování: Washed

Katalogové číslo: - Kategorie:

Popis

Guatemala je fascinující země s bohatými domorodými kulturami a úžasnými přírodními památkami. Nejvýraznějším rysem krajiny je 37 sopek, z nichž několik je stále aktivních. Tyto sopky jsou nejen atraktivní pro cestovatele, ale zároveň tvoří odlišné prostředí, které lze nalézt v guatemalských kávách. Huehuetenango se nachází na severozápadě u hranice s Mexikem a stalo se jednou z nejznámějších oblastí pěstování kávy v zemi.
Název „Huehuetenango“ pochází z historického aztéckého jazyka nahuatl a překládá se jako „místo předků“. Nadmořská výška v této oblasti dosahuje od 300 do 3 850 metrů, což vytváří ideální mikroklimatické podmínky pro pěstování kávy. Tato káva se však pěstuje pouze na horských svazích v rozmezí od 1 350 do 2 000 metrů, což řadí tuto kávu do třídy SHB.
Vzhledem k vysoké nadmořské výšce kávovník roste pomaleji než obvykle a vyvíjí vyšší hustotu dužiny, čímž vytváří i kvalitnější zelené kávové zrno. To je podporováno intenzivním slunečním zářením během dne, zatímco chladné a vlhké větry ochlazují oblast v noci. Spolu s vyšší hustotou přichází komplexní množství citronových a ovocných vůní, díky nimž se káva z Huehuetenango řadí mezi nejlepší gurmánské kávy na světě. Jsme hrdí na to, že vám můžeme nabídnout náš speciální výběr Las Amapolas z jedné z odlehlých oblastí Guatemaly.

Další informace

Hmotnost -
Balení

250 g, 1 000 g

Pražení

světlé pražení, střední pražení

Mohlo by se Vám líbit…