Honduras – Las Adelfas Organic

229 789  s DPH

Nechce se stáhnout do šťavnaté a ovocné chuti naší kávy Las Adelfas z Hondurasu. Vínovo-ovocná chuť a aroma kávy se střední aciditou (kyselostí kávy) s jemným nádechem oříškové čokolády se skvěle hodí jak na espresso (doporučujeme střední pražení), tak na alternativní přípravy (doporučujeme světlé pražení).

Země: Honduras
Oblast: Marcala
Nadmořská výška: 1200 – 1650 m.n.m
Odrůda: Catuaí, Bourbon, Lempira, IHCAFÉ 90

Sklizeň: 2022/2023
Cuppingové scóre: 84
Zpracování: Washed

Katalogové číslo: - Kategorie:

Popis

Nachází se v samém středu Střední Ameriky, Honduras je zemí, která ukazuje své přírodní krásy. Nekonečné lesy se setkávají s osamělými cestami, které se protínají. Někteří lidé dokonce označují Honduras za „zelené plíce“ Střední Ameriky.
Přímo v západní centrální oblasti najdete Marcala, jednu z nejznámějších a nejznámějších kávových oblastí v zemi. Díky výjimečné kvalitě pocházející z této obce, která se nachází v departementu La Paz, se Marcala stala první středoamerickou pěstitelskou oblastí, která získala označení chráněného původu pro kávu. Většina farmářů v této oblasti vlastní malé farmy, které každý rok vyprodukují několik pytlů kávových třešní. Proto se spojují v kooperativních strukturách, aby společně uvedli své kávy na trh.
Tato káva pochází od Zemědělského družstva Brisas del Pelon Limitada (CABRIPEL). Byla založena v roce 1991 a v současnosti má 58 členů, z toho 7 žen. Všichni členové se zavazují dodržovat standardy ekologického zemědělství a pracují na zlepšování kvality své kávy prostřednictvím inovativních technik a metod. Jejich cílem je zvýšit příjem rodin a zvýšit kvalitu jejich života. K dosažení tohoto cíle družstvo podporuje hodnoty jednoty, odpovědnosti, solidarity a transparentnosti.

Další informace

Balení kávy

1 000g, 250 g

Pražení

světlé pražení, střední pražení

Mohlo by se Vám líbit…