Peru – Washed Arabica Grate 1

249 699  s DPH

Kávy z Peru jsou známé svým květinovo-citrusovým nádechem a nasládlým ovocným tělem. V medium roastu vytvoří příjemné espresso s dochutí po kakaových bobech, s jemným nádechem nugátu a mléčné čokolády. Ve light (světlejším) roastu spíše vyniknou květinové a ovocné tóny.

Země: Peru
Oblast: Jaén, Cajamarca
Nadmořská výška: 1200 – 1800 m.n.m
Odrůda: Catimor, Caturra, Pache, Typica

Sklizeň: 2022/2023
Cuppingové scóre: 85, grade 1
Zpracování: Washed

Katalogové číslo: - Kategorie:

Popis

Peru je obecně známé pro své oslnivé výhledy na Machu Picchu zasazené mezi vysoké svahy zelených hor. Představte si toto prostředí a jděte na mapě asi 2000 km severozápadně – až do oblasti Cajamarca, který hraničí s jižním Ekvádorem. Družstvo Servicios Multiples Sol y Café (Coop. Sol y Café), které se nachází v severní hornaté oblasti Cajamarca, bylo založeno v roce 2008. Region Cajamarca hraničí s Ekvádorem a také samotným rovníkem a těží z trvale teplých teplot během dne a chladných nocí. Na jedné straně tato souhra teplot vede k pomalejšímu růstu kávových zrn. Na druhou stranu pomalejší růst má za následek velmi pevné a aromatičtější zelené kávové zrno.
Coop. Sol y Café se skládá z 59 místních organizací přibližně (1 000 farmářů, z nichž 10 % tvoří ženy). Členové družstva jsou odhodláni chránit své místní životní prostředí s využitím nejlepších udržitelných zemědělských postupů. Společně formují environmentální, agronomická a ekonomická rozhodnutí, aby pomohli rodinám a komunitám členů rozvíjet se a růst. Coop. Sol y Café je držitelem certifikací Rainforest Alliance, Organic a Fairtrade. Všichni členové družstva mají přístup ke zdravotnímu pojištění, nejmodernější zemědělské technice, vzdělávání a dalšímu vzdělávání.

Další informace

Balení kávy

250 g, 1 000 g

Pražení

světlé pražení, střední pražení

Mohlo by se Vám líbit…