Automatic Blend

205 749  s DPH

Toto spojení káv z Brazílie, Hondurasu, Peru a Indie si zamilujeme. Automatic blend byl původně vytvořen pro přípravu kávu v automatických kávovarech, avšak jeho plné a chutné tělo s jemnou aciditou v pozadí vás nezklame ani na pákovém kávovaru. Chuť a vůni má po čokoládě, s jemným nádechem citrusových plodů a bobulovitého ovoce. Káva je pražená medium (střední pražení), pro dosažení plné crémy a to ať už se rozhodnete pro pákový, nebo automatický kávovar.

Katalogové číslo: - Kategorie:

Popis

Brazílie je největším producentem kávy na světě, avšak nejvíc se tady pěstuje Coffea Arabica, která se následně expeduje do celého světa. Nejčastější odrůdy jsou: bourbon, catuai, diamond. Brazilské kávy mají neutrálnější chuť, proto jsou velmi vhodné do směsí, které vždy doladí a zjemní. V Brazílii nalezneme přes 300 000 kávových farem. Nejznámější jsou: Cerrado, Espirito santo, Sul de Minas a mnoho dalších.  V Brazílii se narozdíl od ostatních krajin pěstuje káva (většinou) na rovinatém terénu.

Káva z Hondurasu je známá svojí jemností a oříškovými tóny. Můžete ji najít jako součást směsí, nebo i samotnou. U Hondurasu prostě nešlápnete vedle. Honduras je krajinou velmi bohatou na srážky a extrémní vlhkost. Kávě toto podnebí velmi vyhovuje. Káva je zde sbírá převážně ručně a pak se zpracovává.

Káva z Peru se vyznačuje vyváženou chutí a příjemnou aciditou. Chuť je však harmonická. Největší část produkce kávy v Peru pochází ze severní části země. Nejlepší kávy se pak vyvážejí do Evropy, Japonska a Spojených států. Zpracování kávy je washed (t.j. mokrou cestou).

 

Chuťový profil  mléčná čokoláda, lískové oříšky, citrusové plody 
Původ Brazílie, Peru, Honduras, Indie
Acidita  nízká 
Sklizeň  2023
Vůně  po čokoládě, s nádechem citrusových plodů a bubuvitého ovoce
Zpracování  washed, natural
Stupeň pražení  Medium roast 
Doporučená příprava  espresso, automatické kávovary, V60, chemex

Další informace

Hmotnost -
Balení

250 g, 1 000 g

Mohlo by se Vám líbit…