Barista Blend

199 699  s DPH

Barista blend CoFa coffee byl vytvořen tak, aby byl vhodný pro použití na všech typech kávovarů. Jak z automatického, tak z pákového dostanete silné, intenzivní espresso s lískovo-oříškovou krémou. Vyvážená chuť kávy vám zachutná jak samotná, tak když jí doplníte o mléko. Barista blend je pražený medium roast (střední pražení kávy). Jedná se o směs kávy z Brazílie a Hondurasu s příměsí Indické robusty Cherry AA.

Katalogové číslo: - Kategorie:

Popis

Brazílie je největším producentem kávy na světě, avšak nejvíc se tady pěstuje Coffea Arabica, která se následně expeduje do celého světa. Nejčastější odrůdy jsou: bourbon, catuai, diamond. Brazilské kávy mají neutrálnější chuť, proto jsou velmi vhodné do směsí, které vždy doladí a zjemní. V Brazílii nalezneme přes 300 000 kávových farem. Nejznámější jsou: Cerrado, Espirito santo, Sul de Minas a mnoho dalších.  V Brazílii se narozdíl od ostatních krajin pěstuje káva (většinou) na rovinatém terénu.

Káva z Hondurasu je známá svojí jemností a oříškovými tóny. Můžete ji najít jako součást směsí, nebo i samotnou. U Hondurasu prostě nešlápnete vedle. Honduras je krajinou velmi bohatou na srážky a extrémní vlhkost. Kávě toto podnebí velmi vyhovuje. Káva je zde sbírá převážně ručně a pak se zpracovává.

 

Chuťový profil  hořká čokoláda, pražené oříšky
Původ Brazílie, Honduras, Indie
Acidita  nízká 
Sklizeň  2023
Vůně  po hořké čokoládě, s jemným nádechem citrusových plodů
Zpracování  washed, natural
Stupeň pražení  Medium roast 
Doporučená příprava  espresso, filtr

Další informace

Hmotnost -
Balení

250 g, 1 000 g

Mohlo by se Vám líbit…